Udalosti

Karneval so svätými

16. 11. 2019

V sobotu 16. 11. 2019 sa v našej farnosti po prvýkrát uskutočnil Karneval so svätými. Deti, mladí, aj starší zaujímavo stvárnili rôznych svätých, medzi ktorými nechýbali Panna Mária, Matka Tereza, sv.Jozef a mnoho ďalších...

Misijný jarmok

10. 11. 2019

Nedeľa 10. 11. 2019 bola v pružinskej farnosti venovaná misiám. Myšlienka straty sebectva, bezhraničnej lásky a dôvery, že čokoľvek dáme stonásobne sa nám vráti už po 11. krát rezonovala v srdciach našich farníkov.

Hody na hornom konci

29. 9. 2019

V nedeľu 29. septembra 2019 bola hodová svätá omša pri Kaplnke Ružencovej Panny Márie. Hlavným celebrantom bol novokňaz Jožko Biely, ktorý pôsobí ako kaplán v Považskej Bystrici.

Pobožnosť na Chmelisku

15. 9. 2019

Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie sme sa stretli pri kríži a zvoničke na Chmelisku, aby sme sa pomodlili posvätný ruženec. Po púti v Medžugorii sa stala táto modlitba našim srdciam ešte bližšia.

Veni Sancte

2. 9. 2019

Prosiť Ducha Svätého sme preto prišli do nášho kostola v prvý školský deň o pokoj, milosť a pomoc počas nasledujúcich mesiacov, ktoré sme prosbami zverili do Pánových rúk a pod Jeho ochranu. Do nového školského roka sme teda vstúpili so spoločnými modlitbami, pokorou a vierou preukázanou na svätej omši.