Hodová slávnosť na hornom konci

3. 10. 2021

Ružencová Matka Božia, oroduj za nás. Aj týmto zvolaním v úvodnej piesni Pôjdem v tejto chvíli šťastnej sme začali slávnostnú svätú omšu v našej farnosti pri príležitosti liturgickej spomienky Panny Márie Ružencovej. Práve tomuto patrocíniu máme vo farnosti zasvätenú kaplnku na hornom konci. Ešte pred liturgickou reformou sa tento sviatok slávil prvú októbrovú nedeľu. Svätú omšu celebroval a slovami povzbudenia v homílii sa nám prihovoril vtedajší kaplán, novokňaz v Považskej Bystrici – meste Sebastián Kavecký. Pripomenul nám význam ruženca, ako duchovnej zbrane proti nástrahám Zlého. A pripomenul udalosť, ako Panna Mária zachránila tých, čo ju prosili, aby ich zachránila pred Turkami v roku 1571. Na svätej omši sa zúčastnili veriaci z našej farnosti. Na záver svätej omše nám udelil novokňazské požehnanie. Však už od nepamäti sa hovorí, že pre novokňazské požehnanie sa oplatí aj topánky zodrať. My sme však nemuseli, lebo novokňazské požehnanie prišlo za nami.

(Teraz už pán kaplán pôsobí ako tajomník diecézneho biskupa.)

Fotky zo sv. omše