Veľká noc

9. 4. 2023

Poďte, klaňajme sa Kristovi, Božiemu Synovi, ktorý nás svojou krvou vykúpil.

Kristus uskutočnil dielo ľudského vykúpenia a dokonalého oslávenia Boha predovšetkým svojím veľkonočným tajomstvom, v ktorom svojou smrťou zničil našu smrť a svojím zmŕtvychvstaním obnovil život. Preto veľkonočné Trojdnie Pánovho umučenia a zmŕtvychvstania je žiarivým vrcholom celého liturgického roku. A tak ako je nedeľa vrcholom týždňa, je slávnosť Veľkej noci vrcholom liturgického roku. Podstatou Štvrtka Svätého týždňa -Zeleného štvrtka je spomienka na ustanovenie sviatosti kňazstva a Oltárnej sviatosti. Veľkonočné Trojdnie pokračuje Piatkom utrpenia Pána. Bez Piatku utrpenia Pána by však nebola ani Veľká noc. Na Svätú Bielu sobotu Cirkev zotrváva pri Pánovom hrobe a rozjíma o jeho utrpení, smrti, zostúpení k zosnulým a očakáva Jeho vzkriesenie. Takto sme sa snažili prežívať tento požehnaný čas aj v našej farnosti a pri Božom hrobe rozjímať o všetkom, čo pre nás urobil Boží Syn. Počas pôstneho obdobia sme sa aj pri pobožnostiach Krížovej cesty chceli dobre pripraviť na tento čas, aby sme lepšie porozumeli zmyslu týchto dní.

Fotky z udalosti