Opustil nás vdp. f. Róbert Hanuliak

11. 9. 2022

Toto smútočné oznámenie sme si všetci prečítali so zvláštnymi pocitmi, no najmä so smútkom a žiaľom, pretože po ťažkom boji s chorobou do večnosti odišiel kňaz, ktorý 8 rokov pôsobil v našej farnosti. Pokrstil naše deti, pripravoval a priviedol deti k 1.svätému prijímaniu, mladých ľudí k Sviatosti Birmovania, zosobášil mnohé páry, navštevoval chorých, bol tu pre nás pri vysluhovaní Sviatosti zmierenia, z jeho rúk sme prijímali denne Eucharistiu, odprevádzal na poslednej ceste mnohých farníkov...stretávali sme sa nielen v kostole pri svätých omšiach, ale aj pri mnohých farských aktivitách, výletoch... Poznali sme jeho rodinu, súrodencov, rodičov...pekné vzťahy trvajú dodnes. Lásku k rybárčeniu odovzdal aj niektorým farníkom, ktorý sa tomuto koníčku stále venujú. Bol rybárom ľudí a duchovným pastierom. Aj keď už pôsobil v iných farnostiach, vždy rád prijal pozvanie do našej farnosti ako slávnostný kazateľ pri rôznych príležitostiach. Mnohí z nás sa s ním prišli rozlúčiť do Terchovej. Posledná rozlúčka bola v deň Povýšenia Svätého kríža, kríž choroby ho sprevádzal aj na sklonku života. Pamätajme naňho vo svojich modlitbách a s úctou spomínajme na všetko pekné, čo sme s pánom farárom Hanuliakom zažili.