Sv. omša pri soche sv. Jána Nepomuckého na Priedhorí

25. 6. 2023

Sochy sv. Jána Nepomuckého máme v Pružine dve:

• V strede obce, kde sa stretávame v deň sviatku sv.Jána Nepomuckého 16.mája, modlíme sa Litánie k tomuto svätcovi a spievame pieseň: Ja už patróna mám a to je svätý Ján Nepomucký...
  • a na Priedhorí, kde slávime svätú omšu v júni po sviatku sv.Jána Krstiteľa.

Slávnostným kazateľom pri tomto našom ďalšom farskom júnovom stretnutí bol pán farár Pavol Klimek správca farnosti v Považskej teplej. Povzbudený jeho príhovorom sa môžme približovať čnostiam sv.Jána Nepomuckého , ktorými bola aj mlčanlivosť. V mnohých našich životných situáciách je niekedy lepšia možnosť mlčať, ako našim jazykom spôsobiť zlo, nepokoj, hnev... v invokáciach Litánii ho vzývame ako Radosť a útecha svojich rodičov,Pokorný sluha oltára, Horlivý apoštol, Svetlo svätej Cirkvi, Zrkadlo a príklad spovedníkov,Dobrotivý almužník, Útočisko chudobných, Tešiteľa zarmútených, Potlačovateľ bludárstva, Nadšený hlásateľ evanjelia, Pohŕdač hodnosťami a uctievaním, Vrúcny ctiteľ Panny Márie,.Povzbudzovateľ hriešnikov na pokánie, Obraz svätosti, Nádoba čistoty, Ruža trpezlivosti, Strážca spovedného tajomstva, Dokonalý vzor kňazstva, Vyvolený mučeník Pána, Ochranca cti a dobrého mena...v týchto čnostiach sa môžme cvičit a s pomocou tohto vzácneho svätca sa pokúsiť o to dobré v nás. Nebeský Otec nám doprial slnečné počasie a okolie krásnej prírody dotváralo duchovnú atmosféru tejto slávnosti. A opäť sme sa mohli presvedčiť o srdečnosti a  pohostinnosti Priedhoranov.

Fotky zo sv. omše