Sv. omša pri soche sv. Jána Nepomuckého na Priedhorí

27. 6. 2021

Od nepamäti stál na rozcestí za Priedhorím stĺp s obrázkom Sv. Jána Nepomuckého. Utiekali sa k nemu mlynári pozdĺž Strážovského potoka, sprevádzal košikárov za obchodmi, aj nosičov skla z Gápla. Pocestní, drevorubači i pastierikovia kôz a kráv šepkali modlitbu idúc okolo.

Časy sa menia a my sa meníme s nimi... Obrázok svätca na stĺpe nahradila jeho socha. Na výročie jej posvätenia /24.6.2012/ sa tu každoročne stretávajú veriaci našej farnosti na slávnostnej sv. omši. V tomto roku ju spolu s našim správcom farnosti Jurajom Bunčiakom celebroval policajný kaplán v Trenčíne Juraj Križan.

Dnes sa okolo sochy preháňajú najmä cyklisti a turisti. No uchovať si česť, dôstojnosť života, vytrvalosť a vernosť cirkvi a svojmu poslaniu potrebujeme ešte nástojčivejšie.

Preto Ťa náš „Svätý Janko“ prosíme: chráň naše príbytky pred živelnými i vzťahovými pohromami, pomôž nepodľahnúť modlám doby, sprevádzaj nás na všetkých životných cestách a svoj prst prikladaj aj na naše ústa.

Fotky zo sv. omše