Sv. omša na dolnom konci v Kaplnke Božského Srdca Ježišovho

18. 6. 2023

Božskému Srdcu Ježišovmu je zasvätený mesiac jún. Pri kaplnke Božského Srdca Ježišovho na dolnom konci sme sa opäť po roku stretli, aby sme si od Najsvätejšieho Srdca vyprosili milosti a prisľúbenia. Je to Srdce, ktoré nás volá k mnohým čnostiam. Slávnostným kazateľom bol pán farár Jožko Lazový, ktorý má korene v Pružine. Pôsobí ako farský administrátor vo farnosti Svrčinovec. Najsvätejšie Srdce Ježišovo je útecha, ktorú potrebujeme, v Ňom nachádzame silu do našich životov, múdrosť, vernosť... S Jeho pomocou odolávame strachu, pochybnostiam... Najväčšiu radosť môžeme pocítiť, keď sa naše srdce dotkne Jeho Srdca. Boh je jediný, kto nás môže zachrániť. Chce to urobiť aj prostredníctvom Nepoškvrneného Srdca Márie, ktorého sviatok tiež slávime v júni. Jej srdce je istým a bezpečným prístavom. Úcta vzdaná Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie je prostriedkom záchrany v ťažkých časoch Cirkvi a sveta. Počas svätej omše sme si posilnili dušu a po svätej omši aj telo dobrotami, ktoré pripravili farníci z dolného konca.

Fotky zo sv. omše