Pokladovka

29. 8. 2023

Prázdniny sa pomaly končili, no patrilo sa, aby si ich posledné dni deti ešte užili. Privítali tak milú akciu, ktorú pripravil pán farár s viacerými nadšencami pod názvom „pokladovka“, ktorá akcia sa už osvedčila aj v minulosti. Toto zmysluplné podujatie sa konalo 29. 8. 2023 v peknej prírode v časti Chmelisko. Počasie bolo síce nestabilné, no neodradilo záujemcov sa tejto akcie zúčastniť. Deti plné elánu a chtivé súťaženia, prišli spolu s rodičmi, starými rodičmi, či súrodencami. Po registrácii sa vybrali po 10 zastaveniach, na ktorých sa dozvedeli o niekoľkých svätcoch a našli aj jednotlivé čnosti. Nakoniec museli vylúštiť, kde sa nachádza „poklad“. Na stanovištiach na nich čakali viaceré úlohy, ktoré preverili ich um a zručnosti. Tým menším radi pomohli rodičia a boli na chvíľu deťmi. Nikto nezablúdil a všetci prišli úspešne do cieľa pre svoj „poklad“. Síce už po daždi, ale spokojní, že všetko zvládli.

Na akcii nechýbal ani náš dôstojný otec Juraj, ktorý odmenil súťažiacich a všetkých pozval na občerstvenie do RZ Chmelisko. Spokojné boli deti, ale aj rodičia a vôbec nevnímali, že vonku prší. Veď na koniec prázdnin si ešte museli užiť opekačku, pochutiť si na kapustnici aj sladkých koláčikoch a čajíku.

Poďakovanie patrí všetkým organizátorom aj sponzorom, ktorí sa postarali o príjemne strávenie prázdninového dňa.

Fotky z pokladovky