Koledovanie Dobrej noviny

28. 12. 2019

Byť požehnaním… pre svoju rodinu, spolužiakov v triede, kolegov v práci, farnosť, celý svet… To by malo byť cieľom a poslaním každého kresťana. Byť verným učeníkom a ohlasovať evanjelium na každom mieste a v každej situácii života. Po celý mesiac prípravy na koledovanie Dobrej noviny sme sa tomuto všetkému snažili naučiť. A aj keď máme pred sebou všetci ešte dlhú cestu ,veríme, že raz i z nás budú hrdí ohlasovatelia zvesti toho, ktorému sme uverili. Veď ako jeden múdry človek hovorí – Kristus nehľadal schopných, ale ochotných...

Slávnostne požehnaní našim pánom farárom pri svätej omši 26.12. sme sa 28.12.2019 už po 23. krát vydali do ulíc Pružiny, aby sme ohlasovali zvesť o narodení malého Spasiteľa. 35 koledníkov rozdelených do 4 skupín navštívilo 92 príbytkov. I napriek mrazu, vetru, boľavým nohám a únave sme prišli domov plní radosti z množstva dobrých ľudí v našej farnosti, ktorí sú ochotní pomôcť tým najbiednejším. Vďaka nim sme mohli sumou 1680 eur prispieť na misijné diela Dobrej noviny v Turkane.

Obrovské Pán Boh zaplať patrí pánovi farárovi, všetkým deťom, ich rodičom, animátorom, ochotným prispievateľom , ale hlavne Pánu Bohu. Veríme, že budeme môcť byť požehnaním pre našu farnosť aj počas ďalšieho ročníka Dobrej noviny. Už teraz sa naň spoločne tešíme 😊