Birmovka

11. 10. 2020

11. október bol v našej farnosti významným dňom pre našich birmovancov. Pri svätej omši dostali totiž plnosť darov Ducha Svätého vo sviatosti birmovania.

Hlavným celebrantom a vysluhovateľom tejto sviatosti dospelých bol žilinský generálny vikár Mons. Marek Hriadel. V homílii sa mladým ľuďom prihovoril, že sa nemajú hanbiť za svoju vieru a ak spoločnosť náboženskú výchovu dáva na okraj, ako nepotrebnú, tak zdôraznil, že práve z nej a v nej sa rodia pravé hodnoty.

Tento rok postihli prísne reštrikcie aj Katolícku cirkev. Preto sa muselo 72 birmovancov rozdeliť do troch skupín tak, aby s birmovnými rodičmi dodržali stanovené predpisy. Preto aj pán vikár ochotne vyslúžil túto sviatosť pri troch svätých omšiach.

Na úvod každej svätej omše sa vzývala naša patrónka farnosti svätá Žofia, aby vyprosila všetko to, čo človek, ako kresťan, pre dobrý život potrebuje – predovšetkým vieru, nádej lásku.